fbpx

Ochablé tváře

Ochablé tváře

Propadlé, povislé a ochablé tváře – jak s nimi zatočit?


S každými narozeninami míjíme další rok plný nejrůznějších zážitků. Pokud je chytíme za ten správný konec, stáváme se moudřejšími a vyspělejšími. Nicméně životní zkušenosti nebývají tím prvním, co si při pomyšlení na stárnutí vybavíme – obvykle jsou to spíše
vrásky, ochablé tváře a povislá kůže.

Rozhodně nelze popřít, že ztráta elasticity pokožky a její náchylnost vůči gravitaci skutečně  patří mezi přirozené projevy stárnutí. Nicméně existují způsoby, jak na povislé tváře alespoň částečně vyzrát a dopřát si několik let mladistvého vzhledu navíc – bez zásahů plastické chirurgie.

V první řadě je třeba mít pod palcem životní styl. Zlozvyky jako kouření, popíjení alkoholu, nezdravá strava či nedostatek spánku a pohybu výrazně urychlují průběh stárnutí. A nezpůsobují jen ochablé tváře, ale také víčka, obočí nebo bradu.


3 nejúčinnější cviky na ochablé tváře


Pokud máte nyní pocit, že jste v uplynulých letech svého života dělali vše špatně, nebojte se –
nic není ztraceno! Kromě úpravy své životosprávy můžete vyzkoušet také cviky na povislé tváře, které si představíme v následujících řádcích.


1. Začněte špetkou obličejové jógy


Následující cvičení vychází z obličejové jógy a je
zaměřené na zpevnění svalů a kůže v oblasti lícních kostí. Dalo by se označit jako alternativa k procedurám, jako je facelift nebo výplně kyselinou hyaluronovou.

  • Vytvarujte ústa tak, jako byste chtěli vyslovit písmeno „O“, a zcela zakryjte zuby svými rty.
  • Zuby nechte schované, zeširoka se usmějte a poté se opět vraťte do původní pozice – sekvenci opakujte zhruba šestkrát až desetkrát.
  • Až dokončíte celou sérii, opět se usmějte se schovanými zuby a jemně přitlačte ukazováčkem na bradu.
  • Následně začněte pomalu pohybovat čelistí nahoru a dolů tak, aby se vám hlava jemně zaklonila dozadu – opakujte třikrát a poté se uvolněte.


2. Vyměňte „duck face“ za „fish face“


Jako malí bychom si grimasu připomínající rybu určitě nevysvětlili jako jednu z cest,
jak na povislé tváře dlouhodobě vyzrát. Pravdou však je, že pokud budete konzistentní, můžete s tímto cvikem tváře nejen zpevnit, ale také opticky zeštíhlit.

  • Nejprve zakloňte hlavu tak, abyste nad ní stále měli kontrolu a příliš nenamáhali krk, a vystrčte bradu vpřed.
  • Následně nasajte tváře dovnitř, čímž vytvoříte rybí grimasu, a tu pak držte po dobu pěti sekund – dávejte přitom pozor na to, abyste se nekousali do tváří ani do jazyka.
  • Nakonec tváře i hlavu vraťte do neutrální pozice a celý proces opakujte desetkrát až patnáctkrát.


3. Žvýkejte, i když zrovna nejíte


Pokud jde o
cviky na povislé tváře, třešničkou na dortu je aktivita, od které byste žádný závratný účinek možná nečekali, a to žvýkání. Při něm se zapojují nejrůznější svaly v oblasti čelisti i celého obličeje, což může vést k mladší a atraktivnější vizáži.

Na samotné žvýkání asi nepotřebujete návod, nicméně možná nevíte o pomůckách, které z něj dělají ještě účinnější cestu, jak na povislé tváře dokonale vyzrát. 

V naší nabídce najdete hned dvě, a to silikonové Winbuilders a žvýkací kameny Winshapers. V obou případech se jedná o znovupoužitelné pomůcky, které si v praktickém pouzdře snadno vezmete kamkoliv.

Na rozdíl od cviků na ochablé tváře žvýkání nevyžaduje prakticky žádnou časovou investici, jelikož vás může provázet při nejrůznějších aktivitách – stačí mu věnovat jen 20 minut denně. Jakékoliv výmluvy tedy můžete dát stranou a místo nich začít úspěšnou cestu k mladšímu vzhledu a vyššímu sebevědomí.

Mohlo by vás ještě zajímat

Našim cílem je vyvíjet a vyrábět zdravotní pomůcky, které posílí nejen vaše fyzické zdraví, ale také sebevědomí

Stránky

Mohlo by vás ještě
zajímat

Našim cílem je vyvíjet a vyrábět zdravotní pomůcky, které posílí nejen vaše fyzické zdraví, ale také sebevědomí

Odkazy

Plaťte jednoduše